motyl
logo
Dodaj komentarz
ewa, dodano: 31-10-2009
Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z jakąś grą wirualną.Piekny podkład muzyczny.Pomysł na miarę zabawy anie powagi.Ni musi sie zamawiać pogrzebów na miarę kasy.Mozna skremować osobę i w urnie mieć swoje miejsce w domostwie.Nie trzeba pałcic ogromnych pieniedzy.Teraz jest duch tej osoby i prochy z nami.Pozdrawiam

` ado van slaado, dodano: 30-10-2009
"Modlić się" ; przepraszam za błąd poniżej.

~ado van slaado, dodano: 30-10-2009
Zależy od człowieka. To wcale nie musi się kłócić /korzystanie z Cmentarza Wirtualnego/ z praktyką chodzenia na cmentarz /rzeczywisty/. Ani z modlitwą. Modleć się można za zmarłą osobę, patrząc na pomnik wirtualny i również otaczając go troską /kwiaty, znicze/. Pozdrawiam.

Kate, dodano: 30-10-2009
Ja uważam że to jest beznadziejny pomysl. Dzieki temu kazdy moze pójśc na latwizne i zamiast isc na cmentarz wejsc sobie na ta strone. Jesli nie ma się mozliwości pójscia na cmentarz to lepiej juz pomyslec o tej osobie i sie pomodlic i jest to bardziej szczere niz odwiedzanie takich stron. Tak w ogóle to cmenatrz nie jest otwarty tylko 1 listopada ale caly rok wiec watpie ze w ciagu roku ktos nie znajdzie chwili zeby odwiedzic zmarlych. Szkoda ze jeszcze nie zrobicie wirtualnego kosciola i konfesjonalu dla tych ktorym sie nie chce ruszyc w niedziele bo wystarczy ze klikną na stronce i msza "zaliczona" i grzechy sa odpuszczone??? Nie pomyslicie o tym ze doprowadzi to do zaniedbanych grobów i pustek na prawidziwych cmentarzach??? Ludzie zaczną traktowac to jak zabawe w rodzaju "naszej-klasy"!

szaman, dodano: 29-10-2009
Dla mnie to całkiem fajna idea.A odpowiedź dla Karoliny dlaczego to ma sens jest całkiem prosta - ktoś nam bliski tak mógłby sobie życzyć.

~ ado van slaado, dodano: 28-10-2009
do Realistki : Dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się z opinią.

Realistka, dodano: 27-10-2009
Do ado van slaado-
Może trochę uogólniłam pisząc "my". Jeżeli ktoś ma potrzebę pomodlenia się przy wirtualnym grobie-to jego wola i jego prawo. Nie odczuwam tu żadnego zgorszenia jak niektórzy tu piszący, bo modlić można się wszędzie. Tło nie ma znaczenia. Ja również pozdrawiam

~ ado van slaado, dodano: 27-10-2009
do Realistki :
Kto to jest "my" ? Ja się na Cmentarzu Wirtualnym również modlę za Zmarłych. Pozdrawiam.

MALGOSIA, dodano: 27-10-2009
STRACILAM MOJA UKOCHANA SUCZKE NUKE A W MOIM MIESCIE TARNOWIE NIE MA KAWALECZKA ZIEMI ZEBY GODNIE I NIE PO KRYJOMU POCHOWAC PIESKA,WIEC ROZWAZAM MOZLIWOSC UMIESZCZENIA JEJ NA CMENTARZU WIRTUALNYM ,MYSLE ZE TO JEST DOBRE ROZWIAZANI.

Realistka, dodano: 26-10-2009
Karolina a nie szokuje cię czczenie tzw. obrazów świętych, figurek, zacieków na szybach? My na Cmentarzu Wirtualnym nikogo nie czcimy, nie modlimy się, nie bijemy pokłonów. My tylko uwieczniliśmy pamięć bliskich nam osób i zwierząt, które nam towarzyszyły w życiu. Czy w dzisiejszych realiach jest to naprawdę takie niezwykłe? Takie skomplikowane w zrozumieniu?

Projekt i wykonanie zespół Cyber.pl © 2006